Itt a Windows 10 November update. Mi változott? (2 rész)
Az előző részben megnéztük, hogy a legújabb Windows Update, a November Update kicsit olyan, mint egy szervizcsomag, ugyanis túl sok minden nem változik a rendszerben, mégis, van néhány apróság, melyről érdemes tudni, és ezekből párat tárgyaltunk a legutóbbi cikkben. Nézzünk pár extrát, melyről még érdemes lehet tudni.
Az értesítések menedzsmentje kapott egy kis frissítést, és mostantól kicsit átláthatóbb lesz a rendszer ezen része. Amikor az értesítéseket egy applikáció számára konfiguráljuk Windows-ban, akkor feljönnek apró képek és slide-ok, melyek extra információt mutatnak a beállításokkal kapcsolatban. Az értesítések hangját is ki lehet a frissítés után kapcsolni, ezt a Settings > System > Notifications & Actions pane (Beállítások-Rendszer-Értesítések és műveletek) útvonalon tehetjük meg. Ezelőtt ez kicsit problémás volt, ugyanis az értesítések hangját kikapcsolhattuk, azonban ezt külön kellett minden applikációra megtenni, ami igen hosszadalmas volt. A konfigurációs menüben az applikációk ráadásul használati gyakoriság szerint jelennek meg, szóval a legfontosabbakat gyorsan elérjük.
Az új szervizcsomag a performansz terén is tartalmaz javításokat, de ezt már szinte minden frissítéstől megszokhattuk. Sok laptopon javulni fog a fogyasztás, tehát az akksik lassabban merülnek majd, továbbá a CPU kihasználtság is javításra került, tehát az alkalmazások hatékonyabban használják a processzort azáltal, hogy a rendszer jobban elosztja a munkát a processzormagok között és sokkal kevésbé lesz egy mag leterhelve, míg a többi kevésbé dolgozik. Ami még hasznos, hogy az olyan számítógépek, melyeken digitális összeköttetési funkciók vannak, alacsonyabb késleltetéssel dolgozhatnak ezentúl. Ez főleg a rajzolásnál és tervezőprogramoknál lesz jól látható.
Kap egy kis újítást a Start menü is, és egy kicsit felhasználóbarátabbá válik. Ezentúl, ha ránavigálunk a kurzorral egy Start menü elemre, akkor nem kell rákattintani, az automatikusan ki fog nyílni és választhatunk az alopciók között gyorsabban.
Történt még pár apró változtatás, azonban a legjelentősebbek ezek voltak. Mint említettük, ez a frissítés jobban hasonlít egy szervizcsomagra, mint tényleges nagy update-re. A komolyabb újításokért a 20H1-et kell majd megvárni, mely 2020 első negyedévében érkezik. A Windows Subsystem for Linux (WSL 2) például ekkor érkezik majd a Windows 10-re, továbbá olyan hasznos funkciók is, mint az, hogy saját szemünkkel mozgathatunk majd ikonokat az asztalon. Jól hangzik!