Mi az a DLC a játékokban?
A DLC egy akronim, és a „Downloadable Content” rövidítése, mely azt jelenti, hogy letölthető tartalom. Ezek olyan tartalmak, melyek legtöbbször egy játék elkészülése után kerülnek a játékhoz hozzáadásra, mint extra játszható tartalom, tehát új küldetések, kihívások, fegyverek, pályák, stb.
Sokfajta DLC létezik jelenleg a játékvilágban és fajtáját maga a játék fajtája, műfaja határozza meg. Vannak fizetős, ingyenes, szezonális, kozmetikum, gyűjtögető alapú és szóló DLC-k is, melyek mind máshogy vannak általában árazva és másfajta tartalmakat nyújtanak. A DLC-k funkciója, hogy a játékosokat megtartsa azután is, hogy befejezték például egy játék történetét és ülnek előtte, hogy most mit csináljanak. Ha egy játék sztorija kifejezetten jó és a játékosok szeretnék, hogy folytatódjon, akkor a játék gyártója elkészíthet DLC-ket, melyeket eladásra kínál és folytatja benne a sztorit. Ilyen például a Witcher 3 esete, mely hatalmas siker volt és a sztorik máig is a legjobbak között vannak a játékos közösség szerint.
Az olyan játékok, melyek főleg a többjátékos módot veszik alapul, tehát például Battlefield, Star Wars Battlefront, Call of Duty és egyebek, főleg új pályákkal, fegyverekkel, öltözékekkel és egyéb apróságokkal szoktak szolgálni, hiszen ezek teszik a játékmenetet érdekesebbé.
A DLC igazából megfeleltethető a különböző kártyajátékoknál és társasjátékoknál látható kiegészítő csomagoknak és lehetővé teszi a kiadók számára, hogy terméket dobjanak a piacra anélkül, hogy egy teljesen új játékot kellene elkészíteni. Ez sokszor kényelmesebb és könnyebb is a számukra. A DLC-k sokszor mikrotranzakciókként is megjelenhetnek, melyek apró vásárlások jellemzően 5-20 dollár között.
Sok játék a „Season Pass” koncepcióját szereti, amit a játékosok az alapjáték mellé vehetnek meg hasonló áron, és biztosítja számukra, hogy minden későbbi DLC-t megkapjanak, ami a játékhoz előbb-utóbb megjelenik. Azokat tehát nem kell majd külön-külön megvásárolni (sokszor összesítve magasabb áron), hanem mindig vásárlás nélkül megkapja a játékos, amikor megjelennek. A Season Pass a fejlesztőket is segíti, hiszen sokan előre kifejezik a támogatásukat hónapokra is, viszont cserébe a játékosok minőségi tartalmat várnak, ezzel pedig nem szabad szórakozni.
Érdekes módon nem minden DLC-t a tényleges fejlesztő gyárt. Sokszor a játékosok saját kezükbe veszik a stafétát és tehetséges gamerek maguk gyártanak egymásnak DLC-t, avagy játszható tartalmat, melyek sokszor ugyanolyan jók, ha nem is jobbak, mint a gyártó által készített DLC-k!