Automatizált XP telepítés
Ha szeretnénk egy XP-t telepíteni, viszont nem szeretnénk magát a telepítőt módosítani (pl. nlite-al), akkor is van lehetőség arra, hogy ne kézzel keljen végigkattintgatni a telepítőt.
Ehhez csak a Windows telepítő cd-n található setupmgr.exe fájlra van szükség (Ezt a cd \SUPPORT\TOOLS\DEPLOY.CAB fájlban találhatjuk meg, vagy letölthetjük a Microsofttól). Ezzel a módszerrel automatizálni lehet a Windows XP és Windows Server 2003 telepítését is.
Csomagoljuk ki a setupmgr.exe fájlt, majd indítsuk el.
Először a program üdvözöl minket, majd kiválaszthatjuk, hogy új válaszfájlt szeretnénk létrehozni, vagy egy meglévőt módosítani.
A következő lépésben három opció közül lehet választani, most a legfelső, a Windows felügyelet nélküli telepítése opciót válasszuk, majd válasszuk ki azt, hogy melyik Windows rendszerhez szeretnénk létrehozni a válaszfájlt.
Majd állítsuk be, hogy milyen telepítést szeretnénk. A Teljesen automatikus választása esetén semmit nem kérdez a telepítő. Emellett van még lehetőség arra, hogy az alapértelmezéseket előre megadjuk, vagy pedig, hogy csak azok az opciók jelennek meg, amiknél nem állítunk be semmit, majd a következő párbeszédablakban megkérdezi a program, hogy létrehozza a telepítési mappát, vagy CD-s telepítéshez lesz használva.
Fogadjuk el a licencszerződést
Most jön a lényegi rész, itt állíthatjuk be azokat a paramétereket, amiket a telepítő megkérdezne. Először állítsuk be a nevünket.
A Képernyő beállításait átugorhatjuk, majd állítsuk be az időzónát GMT+1-re.
Adjuk be a termékkulcsot (a program nem ellenőrzi a kulcs helyességét, viszont automatizált telepítés esetén a telepítő sem kérdezi meg, ha rosz kulcsot írunk be)
Állítsuk be a számítógépünk nevét, majd a hozzáad gombbal vegyük fel a listára
A következő lépésben a rendszergazda fiók jelszavát állíthatjuk be. Meg lehet adni azt is, hogy a telepítés után hányszor lépjen be automatikusan rendszergazdai fiókkal.
Most a hálózatot állíthatjuk be. Ha DHCP kiszolgáló van a hálózaton (pl. egy router formájában) akkor nem kell itt semmit beállítanunk, ha viszont fix ip címeket használunk, akkor állítsuk be a megfelelő értékeket.
Ez után a munkacsoport nevét adhatjuk meg.
Ezután jönnek a speciális beállítások. Ezek közül csak a Telepítés mappája lehet érdekes akkor, ha nem egy Windows nevű mappába szeretnénk telepíteni a rendszert.
Kattintsuk végig a továbbon, majd legvégül a Befejez gombra. Ekkor megkérdezi a program, hogy hova akarjuk menteni az elkészült válaszfájlt. Mentsük el egy floppi lemezre winnt.sif néven.
Majd zárjuk be a Telepítéskezelőt.
Most ha a Windows telepítésekor ez a lemez a floppi meghajtóban van, a Windows telepítő felismeri, és értelmezi a winnt.sif fájlban levő tartalmat.
Ha nem szeretnénk a Windows telepítőre bízni a particionálást, akkor módosítsuk a winnt.sif fájl következő sorát
AutoPartition=1
erre:
AutoPartition=0
Így a telepítés szöveges részén kézzel particionálhatunk, és mondhatjuk meg a telepítőnek, hogy hova rakja a rendszert (különben a legnagyobb szabad üres hellyel rendelkező partícióra akarja rakni)
Hello
Én egy zöldfülü kezdő vagyok.Az emlitett nlite-vel próbálkoztam de nem sikerűlt.Kérdésem a következő hogyan találom setupmgr.exe fájlt.Egy kicsit részletesebben az elején pl. helyezze be atelepitő cd-t stb
Én nem hozzászólok kérek!
Kösz a választ
itt egy szó sincs az nliterol.
Mit kell ennél részletesebben? a telepítő cd-n rajt van a setupmgr.exe fájl, le van irva, hogy hol.