A legjobb Mac alkalmazások fejlesztéséhez. Melyiket válasszuk?

Ha valaki alkalmazások fejlesztésével dolgozik manapság, akkor rengeteg lehetőség áll előtte fejlesztőplatformok szempontjából. Az utóbbi években a Mac is előkelő környezetté vált, különösen természetesen azok számára, akik OSX-re és iOS-ra fejlesztenek applikációkat. Az Apple ’Swift’ programnnyelvének jelenlegi formája és az XCode fejlesztői környezet lehetővé teszi, hogy a fejlesztők rendkívül praktikusan elkészíthessék programjaikat, majd be is nyújthatják azokat az App Store-ba. De melyik Mac eszköz az ideális választás a modern applikációk fejlersztéséhez?

A kérdésre természetesen komplex a válasz, hiszen mindenkinek más igényei vannak. Az Apple igen széles választékkal rendelkezik manapság már olyan laptopokból és gépekből, melyek alkalmasak fejlesztési célokra, azonban egyesek mégis jobbak, mint mások. A modern szoftverfejlesztés igényei exponenciálisan nőnek attól függően, hogy mekkora projektről van szó. Ha csak most mászunk bele a szoftverfejlesztés világába és alapszintű programokat írunk, akkor a legtöbb Mac laptop vagy iMac ki fogja elégíteni igényeinket.
A videóvágással és zenekészítéssel ellentétben a kódolás nem igényel nagy erőforrásokat, ráadásul az iOS alkalmazásokhoz amúgysincs szükség fénysebességű processzorokra.

Ha tehát valaki egy praktikus eszközt keres az egyszerűbb alkalmazások gyártására, akkor egy iMac vagy egy Mac Mini lesz az ideális választás. A Mac Pro eléggé ’overkill’ lenne erre a szintre, így ez a két praktikus eszköz árban is megfelel a legtöbb fejlesztőnek.
A Mac Mini kis helyen is elfér, csupán csatlakoztatni kell hozzá a perifériákat (egy monitort, valamint billentyűzetet, egeret) és már kezdődhet is a kódolás. Sokan választják, hiszen rendkívül praktikus kis eszköz, amelyet könnyű hordozni is az iMac-el ellentétben.
Ha valaki azonban több erőforrással rendelkezik és inkább otthon dolgozna, akkor a 27-inch iMac valószínűleg jobb választás lesz, hiszen sok extra funkciót is biztosít, amit a Mini nem. Rendelkezésre fog állni egy jó gyors processzor, 1 TB merevlemez tárhely és AMD grafikus kártya is, amely egyszerűbb játékok tervezőinek jól jöhet.
 
XCode
Szinte minden Mac fejlesztő az XCode fejlesztői környezetet használ, hiszen ez egy ingyenesen letölthető fejlesztőprogram, ráadásul pont olyan hatékony, mint bármely Linux-os vagy Windows-os ekvivalense. Az XCode támogatja az objektumorientált C nyelvet, valamint a népszerűbb Swift nyelvet is, amely még mindig a népszerűbb választás.

Ha manapság valaki fejlesztésre adja a fejét, akkor érdemes lehet pár extra programot is beszereznie. Ilyen a ’Time Capsule’, amely effektíve egy backup program. Fontos, hiszen nem akarjuk, hogy egy hónapnyi munkánk elvesszen egy túláram miatt!
Hasznos programok még a BBedit (szövegszerkesztő program), CodeRunner (az Xcode alternatívája az egyszerűbb kódolási feladatokra), Dropbox (fájlmegosztás, tárolás).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Tartalomjegyzék